Liiklustõkked ja kõrge turvalisusega tõkkepostid tagavad turvalise ligipääsu

Üliturvalised liiklustõkked

Üliturvalised liiklustõkked

Kui mõni ala vajab maksimaalset turvalisust ja peab olema püsivalt või ajutiselt kaitstud volitamata juurdepääsu eest, on Hörmann High Security Line'i üliturvalised liiklustõkked just õige lahendus.

Sõltuvalt kaitstava ala tüübist ja suurusest võimaldab Hörmann teha valiku tõkkepostide, teenaelte või liiklustõkete hulgast ning ühendada individuaalsed tooted paindlikult ja kasutada neid individuaalsete juhtimiskontseptsioonide abil.

Lisavarustusse kuuluv EFO hädaabifunktsioon tõstab meie automaatsed liiklustõkked, tõkkepostid ja teenaelad üles 1,5 sekundi jooksul.

Tõkkepostid palee ees

Üliturvalised liiklustõkked – ülevaade turvatasemetest

Üliturvalise liiklustõkke turvataset mõõdetakse erinevate kokkupõrkeenergiate põhjal. Energia, millega sõiduk vastu takistust põrkab, sõltub sõiduki tüübist, kaalust ja kiirusest. Kokkupõrkeenergiast tulenevad kahjustused ja funktsioon.

Purustav kokkupõrkeenergia

Väärtus näitab kiirust, millega üliturvaline liiklustõke suudab peatada kokkupõrke teatud tüüpi sõidukiga. Kui üliturvalist liiklustõket tabab näiteks 6800 kg kaaluv sõiduk kiirusega 87 km/h (vt graafikat), võib see põhjustada püsivaid kahjustusi nii mehaanikas kui ka konstruktsioonis, nii et kõrge turvalisusega tõkis tuleb pärast kokkupõrget välja vahetada. Läbisõit siiski peatatakse.

Mittepurustav kokkupõrkeenergia

Väärtus näitab, et kokkupõrge teatud tüüpi sõiduki teatud maksimaalkiirusel peatatakse ja et üliturvalise liiklustõkke mehaanikas ega konstruktsioonis ei tekita see kahjustusi. Juhul kui näiteks 6800 kg kaaluv sõiduk tabab üliturvalist liiklustõket kiirusel 52 km/h, ei kahjusta see ei üliturvalise liiklustõkke funktsiooni ega ka turvalisust.

Liiklustõkked

Kui soovite kindlustada kuni 6 meetri laiusi sisse- või väljasõite kõrgendatud turvameetmete abil, soovitame kasutada meie liiklustõkkeid.

Sõltuvalt oludest saab meie liiklustõkked tasapinnaliselt maasse langetada või paigaldada pinnasetöid tegemata valmis pinnakattele. Tavaolukorras tasapinnaliselt alla lastud tõkked saab hädaolukorras kiiresti üles tõsta ja nende abil volitamata sõidukid tõhusalt peatada.

Meie 500 või 1000 millimeetri kõrgused liiklustõkked on sertifitseeritud kokkupõrketesti reitinguga PAS68 või vastavad sellele. Road Blocker 1000 peab seega kinni selle suunas kiirusega 80 km/h liikuva 7,5 tonni kaaluva veoauto.

Teenaelad

Teenaelad kaitsevad sissepääsu turvaalale

Meie teenaelad M võimaldavad kontrollitud ühepoolset läbisõitu kuni 6 meetri laiuselt. Need takistavad vastassuunalist läbisõitu, kuna orad lõikavad sõiduki kummid katki, nii et see jääb juba mõne meetri pärast seisma.

See valmis pinnakattele paigaldatav teenael sobib madalama kasutussageduse puhul.

Suuremate kasutussageduste puhul sobivad tasapinnaliselt maasse paigaldatavad H-tüüpi teenaelad. Need teenaelad pakuvad paremat kaitset ka suuremate sõidukite vastu, nagu veoautod.

Kõrge turvalisusega tõkkepostid

Meie kokkupõrketestides sertifitseeritud High Security Line'i tõkkepostid on saadaval automaatse, eemaldatava või fikseeritud versioonina.

 

Lisateavet meie kõrge turvalisusega tõkkepostide kohta leiate jaotisest „Tõkkepostid“.

Kataloogid